Elokuvaviikko marraskuussa

Tuhansia katsojia vuosittain tavoittava tapahtuma Isänpäivän aikaan tuo valkokankaan lumoa piristämään keskisuomalaisten rospuuttoaikaa.

Saarijärven

30. ELOKUVAVIIKKO 2013
"RAKKAUDESTA ELOKUVAAN"
OHJELMISTO

Muutokset mahdollisia

Su 10.11. klo 11.00
Taavi Vartia :
Rölli ja kultainen avain
Suomi 2013, S, 86 min.

Su 10.11. klo 13.00
Ville Suhonen &
Kim Saarniluoto :
Metsän tarina
Suomi 2012, S, 75 min.

Su 10.11. klo 14.30
Mika Ronkainen :
Laulu koti-ikävästä
Suomi 2013, S, 90 min.

Su 10.11. klo 16.30
Susanna Helke :
American Vagabond
Suomi 2013, S, 80 min.

Su 10.11. klo 18.00
Matti Ijäs :
Kaikella rakkaudella
Suomi 2013, K12, 109 min.

Su 10.11. klo 20.00
Richard Linklater :
Rakkautta ennen aamua,
VAPAA PÄÄSY
USA/Itävalta/Sveitsi 1995, S, 97 min.

 

Ma 11.11. klo 14.30
Pirjo Honkasalo :
Betoniyö
Suomi 2013, K12, 96 min.

Ma 11.11. klo 18.30
Jean Vigo :
LÁtalante
Ranska 1934, S, 90 min.

Ma 11.11. klo 20.15
Aku Louhimies :
8-pallo
Suomi 2013, K16, 108 min.

 

 

Ti 12.11. klo 14.30
Markus Imhoof :
Ei pelkkää hunajaa
Sveitsi, S, 90 min.

Ti 12.11. klo 18.30
Simo Halinen :
Kerron sinulle kaiken
Suomi 2013, K12, 95 min.

Ti 12.11. klo 20.15
Richard Linklater :
Rakkautta ennen auringonlaskua.
VAPAA PÄÄSY
USA 2004, S, 76 min.

 

Ke 13.11. klo 14.30
Kimmo Koskela :
Soundbreaker
Suomi 2013, K7, 86 min.

Ke 13.11. klo 18.30
Aleksi Salmenperä :
Alaska Highway
Suomi 2013, S, 90 min.

Ke 13.11. klo 20.15
Richard Linklater :
Rakkautta ennen keskiyötä
USA 2013, K12, 109 min.

 

To 14.11. klo 14.30
Ulrika Bengts :
Oppipoika
Suomi 2013, K12, 93 min.

To 14.11. klo 17.00
Taru Mäkelä :
Viru - tarinoita hotellista,
Viron versio, osin Engl. tekstit
Suomi, Viro 2013, S, 58 min.

To 14.11. klo 18.30
Petri Luukkainen :
Tavarataivas
Suomi 2012, S, 80 min.

To 14.11. klo 20.15
Taru Mäkelä :
Varasto
Suomi 2011, K12, 97 min.


Pe 15.11. klo 14.30
Peter von Bagh :
Sinitaivas
Suomi 1978, S, 73 min.

Pe 15.11. klo 17.00
Taru Mäkelä :
Viru - tarinoita hotellista SF
Suomi 2013, S, 79 min.

Pe 15.11. klo 18.30
Vieraana Taru Mäkelä ja
VePe Hänninen

Pe 15.11. klo 19.15
Taru Mäkelä :
Mieletön elokuu
Suomi 2013, K7, 103 min.

Pe 15.11. klo 21.15
Dome Karukoski :
Leijonasydän
Suomi 2013, K16, 104 min.


La 16.11. klo 11.00
Vekarakino I
S, 60 min.

La 16.11. klo 12.30
Peter von Bagh :
Muisteja - pieni elokuva Oulusta
Suomi 2013, K7, 69 min.

La 16.11. klo 14.00
Jan Forström :
Silmäterä
Suomi 2013, K12, 90 min.

La 16.11. klo 16.00
Jouko Aaltonen :
Kenen joukoissa seisot
Suomi 2006, S, 83 min.

La 16.11. klo 18.00
15. Matti Pellonpää
-palkinnon jako

La 16.11. klo 18.30
Vivianne Blumenschein :
Poski poskea vasten
Suomi 2013, S, 82 min.

La 16.11. klo 20.15
Aki Kaurismäki :
Boheemielämää
Suomi 1992, S, 103 min.

 


Su 17.11. klo 10.15
Vekarakino II
S, 60 min.

Su 17.11. klo 11.30
J-P Siili :
Selänne
Suomi 2013, S, 110 min.

Su 17.11. klo 13.45
Malik Bendjelloul :
Searching for Sugar Man
Ruotsi 2012, S, 86 min.

Su 17.11. klo 15.30
Peter Franzen :
Tumman veden yllä
Suomi2013, K12, 108 min.

Su 17.11. klo 17.45
Johanna Vuoksenmaa :
21 tapaa pilata avioliitto
Suomi 2013, K7, 93 min.

Su 17.11. klo 19.45
Michel Gontry :
Päivien kuohu
Ranska 2013, K7, 95 min.

 

 

 

SAARIJÄRVEN 29. ELOKUVAVIIKKO

su 11.- su 18.11. 2012

 

SAARIJÄRVEN 29. ELOKUVAVIIKKO 11.-18.11.2012

Teema : ELOKUVA - AJANKUVA

Vieraina : KITI LUOSTARINEN JA PETER VON BAGH

Näyttelyssä : TEUVO TULIO 100 -VUOTTA

Esityspaikka : KAUPUNGINTALON SAARIJÄRVI-SALI

Pääsymaksu 2 € paitsi Twilight 2 = 8 € tai sponsorikortti.

*) -merkittyihin näytöksiin vapaaehtoinen pääsymaksu.

 

OHJELMA

(Pienet muutokset mahdollisia)

(Versio 1.11.2012 18:54)

 

Su 11.11.

klo 11.00

Risto Räppääjä

ja viileä Venla

Ohjaaja : Mari Rantasila

75 min /S

Suomi 2012

 

Su 11.11.

klo 12.30

Kukkulan tyttö,

sataman poika

Ohjaaja : Goro Miyazaki

91 min /K7

Japani 2011

 

Su 11.11.

klo 14.30

Illusionisti

Ohjaaja : Sylviain Chomet

77 min /K7

Ranska 2010

 

Su 11.11.

klo 16.00

Rouva

presidentti

Ohjaaja : Aleksi Bardi

86 min /S

Suomi 2012

La 17.11. klo 17.30

 

Su 11.11.

klo 18.00

Kuningas

Litmanen

Ohjaaja : Arto Koskinen

107 min /S

Suomi 2012

 

Su 11.11.

klo 20.00

Varasto

Ohjaaja : Taru Mäkelä

97 min /K12

Suomi 2011

 

Ma 12.11.

alk. klo 14.00 *)

Non-stop,

5 elokuvaa

Saarijärvestä

 

Ma 12.11.

alk. klo 14.00

Saarijärven

Paavon raiviolla

8 min /S

Suomi 1964

 

Ma 12.11. alk.

 klo 14.00

Työn ja

tulevaisuuden

Saarijärvi

(pitkä versio)

Ohjaaja : Niilo Heino

14+4=18 min /S

Suomi 1955

 

Ma 12.11.

alk.klo 14.00

Saarijärvi-

matkailukaupunki

(Intertele Oy)

16 min /S

Suomi 1986

 

Ma 12.11.

alk. klo 14.00

Saarijärvi-pala

Suomea,

kappale sydäntä sen

Ohjaaja : Niilo Heino

11 min /S

Suomi 1954

 

Ma 12.11.

alk.klo 14.00

Saarijärvi-

luonnollisesti

Kansalaisopisto,

Matkailutoimi

18 min /

Suomi 1997

 

Ma 12.11.

klo 15.15*)

Matti ja Maapallopatsas

Ohjaaja : Jarmo Ratinen

30min /Suomi 1995

 

Ma 12.11.

klo 18.30

Kohta 18

Ohjaaja : Maarit Lalli

112 min /K12

Suomi 2012

 

Ti 13.11.

klo 14.00 *)

Kimmo Leed:

Teurastus,

Olipa kerran ...

myymäläauto,

Siskottomat,

Työn sankari

yht. 90 min

 

Ti 13.11.

klo 14.00

Teurastus

Ohjaaja : Kimmo Leed

10 min /

Suomi 1996

 

Ti 13.11.

klo 14.10

Olipa kerran

...myymäläauto

Ohjaaja : Kimmo Leed

16 min /

Suomi 1997

 

Ti 13.11.

klo 14.30

Siskottomat

Ohjaaja : Kimmo Leed

28 min /

Suomi 2006

 

Ti 13.11.

klo 15.00

Työn sankari

Ohjaaja : Kimmo Leed

28 min /S

Suomi 2008

 

Ti 13.11.

klo 16.30 *)

Mikko Niskanen -

ohjaaja matkalla

ihmiseksi 1/3

Ohjaaja : Peter von Bagh

59 min

Suomi 2011

 

Ti 13.11.

klo 18.00

Sivalkoinen

valhe

Ohjaaja : Arto Halonen

119 min /S

Suomi 2012

 

Ti 13.11. 

klo 20.00

Härmä

Ohjaaja : JP Siili

128 min /K16

Suomi 2012

 

Ke 14.11.

klo 14.00 *)

Sekuntikello

YLE

120 min /S

Suomi 1975?

 

 

 

 

 

 

Ke 14.11.

klo 16.30 *)

Mikko Niskanen -

ohjaaja matkalla

ihmiseksi 2/3

Ohjaaja : Peter von Bagh

57 min

Suomi 2011

 

Ke 14.11.

klo 18.30

Miss

Farkku-Suomi

Ohjaaja : Matti Kinnunen

86 min /K12

Suomi 2012

 

Ke 14.11.

klo 20.00

Hiljaisuus

Ohjaaja : Sakari Kirjavainen

112 min /K12

Suomi 2011

 

To 15.11.

klo 14.00 *)

Janne Heinonen:

Tämän kosken lapset,

Muissa maailmoissa -

dokumentti Samuli

Heimosesta

yht. 90 min

 

T0 15.11.

klo 14.00

Tämän kosken

lapset

Ohjaaja : Janne Heinonen

58 min /S

Suomi 2012

 

To 15.11.

klo 15.00

Muissa maailmoissa

- dokumentti

Samuli Heimosesta

Ohjaaja : Janne Heinonen

28 min /S

Suomi 2009

 

To 15.11.

klo 15.30 *)

Autere

Ohjaaja : Tapani Lundgren

18 min /S

Suomi 1988

 

To 15.11.

klo 15.50 *)

Emma

Ohjaaja : Rax Rinnekangas

27 min /

Suomi 2001

 

 

 

To 15.11.

klo 18.30 *)

Ohjaaja-

vieraana

Kiti

Luostarinen

 

To 15.11.

klo 19.00 *)

Kotona

kylässä

Ohjaaja : Kiti luostarinen

85 min /S

Suomi  2012

 

Pe 16.11.

klo 14.00 *)

Laulu

tulipunaisesta

kukasta

Ohjaaja : Teuvo Tulio

110 min /K16

Suomi 1938

 

Pe 16.11.

klo 16.00 *)

Veden peili

Ohjaaja : Rax Rinnekangas

97 min /K12

Suomi 2012

 

Kisakino esittää:

Pe 16.11.

klo 18.30

Twilight -

Aamunkoi, osa 2 /

 8 € tai sponsorilippu

Ohjaaja : Bill Condon

115 min /

USA 2012

 

Pe 16.11.

klo 20.30

Iron Sky

Ohjaaja : Timo Vuorensola

93 min /K12

Suomi 2012

 

La 17.11.

klo 11.00

Täältä tulee

myyrä

Zdeněk Miler

74 min /S

Tsekki 2011

 

La 17.11.

klo 12.30

Niko2 -

Lentäjäveljekset

/ 3D

Ohjaaja : Kari Juusonen,&

Jørgen Lerdam

76 min /K7

Suomi 2012

 

La  17. 11.

klo 15.30 *)

Mikko Niskanen -

ohjaaja matkalla

ihmiseksi 3/3

Ohjaaja : Peter von Bagh

56 min /

Suomi 2011

 

La 17.11.

klo 16.30 *)

Vieraana

Peter von

Bagh

La 17.11.

klo 17.30 *)

14. Matti

Pellonpää

-palkinnon jako

 

La 17.11.

klo 18.30

Tähtitaivas

talon yllä

Ohjaaja : Saara Cantell

101 min /K7

Suomi 2012

 

La 17.11.

klo 20.30

Vuosaari

Ohjaaja : Aku Louhimies

125 min /K16

Suomi 2012

 

Su 18.11.

klo 11.00

Tintin seikkailut

- yksisarvisen

salaisuus / 3D

Ohjaaja : Steven Spielberg

108 min /K11

USA 2011

 

Su 18.11.

klo 13.00

Herra Heinämäki

ja leijonatuuliviiri

Ohjaaja : Matti Grönber&

Pekka Karjalainen

95 min /K7

Suomi 2011

 

Su 18.11.

klo 15.00

Kovasikajuttu

Ohjaaja : Jukka Kärkkäinen,&

J-P Passi

84 min /S

Suomi 2012

 


Su 18.11.

klo 17.00

Puhdistus

Ohjaaja : Antti J. Jokinen

125 min /K16

Suomi 2012

 

Su 18.11.

klo 19.30

Tie pohjoiseen

Ohjaaja : Mika Kaurismäki

113 min /K12

Suomi 2012

  ______________________________

SAARIJÄRVEN 28. ELOKUVAVIIKKO
 la 13. -- su 20.11.2011
teema on "POHJOISTA VALOA!"
Matti Pellonpää -palkinto annetaan "Suomenruotsalaista ja pohjoismaista elokuvakulttuuria" edistäneelle

 "VIIKON OHJELMISTOSSA KOMEAN KAUNIS YLEISÖNSUOSIKKI LE HAVRE, MUUT HYVÄT KOTIMAISET SEKÄ..."


Linnan koulun

kahvio launtaina ja sunnuntaisin.

Pääsylippuhinnat entisellään.

 

 

OHJELMISTO
(Pienet muutokset mahdollisia)

SUNNUNTAINA

Sunnuntai 13.11. klo 11.00
Juuso Syrjä : Ella ja Aleksi
46 / S

Sunnuntai 13.11. klo 12.00
Jacques Perrin: Océans
100 / K-7

Sunnuntai 13.11.klo 14.00
Juha Wuolijoki : Hella W
82 minuuttia / K-11

Sunnuntai 13.11. klo 16.00
Dome Karukoski : Napapiirin sankarit
91 / K-11

"Napapiirin sankareille palkintoja Serbiassa ja Ukrainassa  26.07.2011"

 

Sunnuntai 13.11. klo 18.00
Bernilla August : Sovinto
95 / K-15

" YLE 17.10.1011  Pohjoismaiden elokuvapalkinto Sovinnolle"

 

MAANANTAINA

Maanantai 14.11. klo 14.30
Timo Koivusalo : Tällä pohjantähden alla II

138 / K-13

Maanantai 14.11. klo 18.00
Elina Talvensaari: Miten marjoja poimitaan
19 / s

"28.09.2011  Elina Talvensaaren elokuva Miten marjoja poimitaan voitti Nordisk Panoramassa Tanskassa FEDEORA-palkinnon. "

 

Maanantai 14.11. klo 18.30
Olli Saarela : Harjunpää ja pahan pappi
106 / K-15

 

TIISTAI

Tiistai 15.11. klo 14.30
Elina Talvensaari: Miten marjoja poimitaan
19 / s

Tiistai 15.11. klo 15.00
Markku Tuurna : Salla - selling the silence
73 / S

Tiistai 15.11. klo 18.30
Elina Kivihalme :Tuntematon emäntä
78 /S    taustatietoa elokuvasta

ja elokuvan tekijöistä


Tiistai 15.11. klo 20.00

Lauri Törhönen : Vares-sukkanauhakäärme
  94 / K-13

"22.08.2011 Vares-elokuvat keräävät katsojalukuja"

 

KESKIVIIKKO

Keskiviikko 16.11. klo 14.30
Jouko Aaltonen:Taistelu Turusta
105 / S

Keskiviikko 16.11. klo 18.30
Lauri Nurkse :Veijarit
103 / K-13

Keskiviikko 16.11. klo 20.30
Morten Tyldum: Headhunters
102 / K-15

 
TORSTAI

Torstai 17.11. klo 14.30
Elina Kivihalme : Tuntematon emäntä
78 / S

Torstai 17.11. klo 18.30
Jörgen Bergmark : Ruotsalainen avioliitto
100 / K-11

Torstai 17.11. klo 20.30
Jalmari Helander :Rare exports
84 / K-13

 

PERJANTAI

Perjantai 18.11. klo 14.30
Peter von Bagh:Lastuja-taiteilija suvun vuosisata
75 / S


Perjantai 18.11. klo 17.00
Janne Kuusi : Boheemi elää,
dokumentti  Matti Pellonpäästä

"26.09.2011 Prix Italia dokumenttielokuvalle Boheemi elää"

 

 

Perjantai 18.11. klo 18.30
13. Matti Pellonpää -palkinnon jako

Aki Kaurismäki :Le Havre
95 / S

Perjantai 18.11. klo 20.30
Mika Kaurismäki :Veljekset
89 / K-13

 

LAUANTAI 

Lauantai 19.11. klo 11.00
Nilsson, Persson, Jaworski :Pikku kummitus
Lapanen ja setä Riukuliini

41 / S

Lauantai 19.11. klo 12.00
Klaus Härö:Näkymätön Elina
77 / S

Lauantai 19.11. klo 13.30
Raimo O. Niemi :Roskisprinssi
101 / K-7

"01.08.2011 Roskisprinssi veti yleisöä"

 

Lauantai 19.11.klo15.30
Oskari Sipola : Elokuu
111 / K-13

Lauantai 19.11. klo 18.00
Lars von Trier: Melancholia
137 / K-11

Lauantai 19.11. klo 20.30
Ville Jankeri : Pussikalja-elokuva
80 / K-13

 
SUNNUNTAI

Sunnuntai 20.11. klo 12.30
Ulrika Bengts : Iris / 81 / K-7

Sunnuntai 20.11. klo 14.30
Oliver Schmitz: Elämä ennen kaikkea
101 / K-13

Sunnuntai 20.11. klo 16.30
Juho Kuosmanen : Taulukauppiaat
59/S

palkittiin Cannesissa opiskelijoitten sarjassa

Sunnuntai 20.11. klo 18.00
Zaida Bergroth : Hyvä poika
88 / K-13

"HS 17.10.2011 Chigagon elokuvajuhlilla ..
...Zaida Bergrootin Hyvä Poika oli voittaja New directors - uudet ohjaajat sarjassa... "

 

Sunnuntai 20.11. klo 20.00
Aki Kaurismäki : Le Havre
95 / S

"HS 17.10.2011 Chigagon elokuvajuhlilla ..
... Aki Kaurismäen Le Havre voitti voitti kansainvälisen elokuvien sarjan ..." 

 

SAARIJÄRVEN 27. ELOKUVAVIIKKO

su 14. - su 21. 11. 2010

Kaupungintalon Saarijävi-salissa

 

SUNNUNTAINA 14.11.

 

Su 14.11. klo 11.00

Maria Lindberg : Muumi ja punainen pyrstötähti 

76 min, S  Suomi 2010

 

Su 14.11. klo 12.45

Bob Peterson&Pete Docter : UP-kohti korkeuksia 

97 min, K 7  USA 2009

 

Su 14.11. klo 14.45

Marja Pyykkö : Sisko tahtoisin jäädä 

112 min, S  Suomi 2010

 

Su 14.11. klo 17.00

Virpi Suutari : Auf Wiedersehen Finnland 

78 min, K 11  Suomi  2010

 

Su 14.11. klo 18.45

Jörn Donner : Kuulustelu 

110 min, K 7  Suomi 2009

 

MAANANTAINA 15.11.

 

Ma 15.11. klo 14.30

Peter von Bagh : Helsinki - ikuisesti   

75 min, SSuomi 2009

 

Ma 15.11. klo 18.00

Ohjaajavieraana

Mari Rantasila 

12. Matti Pellonpää

-palkinnon jako 

 

Ma 15.11. klo 18.30

Mari Rantasila : Risto Räppääjä ja polkupyörävaras 

90 min, S  Suomi 2010

 

Ma 15.11. klo 20.30

Markku Lehmuskallio,

Anastasia Lapsui : Sukunsa viimeinen 

80 min, S  Suomi 2010

 

TIISTAINA 16.11.

 

Ti 16.11. klo 14.30

Timo Koivusalo : Täällä Pohjantähden alla I 

193 min, K 13  Suomi 2009

 

Ti 16.11. klo 18.30

Pekka Karjalainen : Vähän Kunnioitusta 

90 min, K 13  Suomi 2010

 

Ti 16.11. klo 20.15

Arto Halonen : Magneettimies 

79 min, S  Suomi 2009

 

KESKIVIIKKONA 17.11.

 

Ke 17.11. klo 14.30

Saara Saarela : Väärät juuret 

100 min, K 11  Suomi 2009

 

Ke 17.11. klo 18.30

Joonas Berghäll, Mika Hotakainen : Miesten vuoro 

84 min, S  Suomi 2010

 

Ke 17.12. klo 20.00

Tahvo Hirvonen : Stadilaista tangoa etsimässä   

108 min, S  Suomi 2010

 

TORSTAINA 18.11.

 

To 18.11. klo 14.30

Jukka Kärkkäinen : Matkalla vanhuuteen 

58 min, S  Suomi 2008

 

To 18.11. klo 18.30

Hayao Miyazaki: Prinsessa Mononoke 

134 min, K 7  Japani 1997

 

To 18.11. klo 21.00

Joonas Neuvonen : Reindeerspotting - pako joulumaasta 

75 min, K 18  Suomi 2010

 

PERJANTAINA 19.11.

 

Pe 19.11. klo 14.30

Miika Soini : Thomas   

70 min, S  Suomi 2008

 

Pe 19.11. klo 18.30

Kari Väänänen : Havukka-ahon ajattelija 

110 min, S  Suomi 2009

 

Pe 19.11. klo 20.45

Peter von Bagh : Sodankylä Forever 

60 min, S 

 

LAUANTAINA 20.11.

 

 La 20.10. klo 10.30

Koko perheen lyhytelokuvapaketti 

                      50 min, S

 

La 20.11. klo 11.30

Luc Jacquet : Tyttö ja kettu 

98 min, K 7  Ranska 2007

 

La 20.11. klo 13.30

Neil Hardwick : Jos rakastat 

123 min, K7  Suomi 2010

 

La 20.11. klo 17.00 alkaen illanvietto

"Kohtaamisia elokuvataivaan alla"

Yrtsi &Pirtsi 120 v.

Vapaa pääsy, musiikkia, ohjelmaa,

tarjoilua, elokuvia, yhdessäoloa.

17.30 Saara Cantell: Kohtaamisia

19.30 Kirmo Lintinen/Buster Keaton: Sherlock jr.

20.30 Ville Ojasen orkesteri ja Janne Heinosen musiikivideo

21.30 Yllätyselokuva

23.00 Hyvän yön suukot

 

SUNNUNTAINA 21.11.

 

Su 21.11. klo 10.30

Hayao Miyazaki : Ponyo rantakalliolla 

86 min, S  Japani 2008

 

Su 21.11. klo 12.15

Tim Burton : Liisa ihmemaassa 

110 min, K 11  USA 2010

 

Su 21.11. klo 14.30

Mika Kaurismäki : Vesku

110 min, S  Suomi 2010

 

Su 21.11.  klo 16.45

Aleksi Salmenperä :

Paha perhe 

97 min, K 13  Suomi 2010

 

Su 21.11. klo 18.45

Arto Halonen : Prinsessa 

104 min,  K 11 Suomi 2010

 

 

 

 

 

 

Matti Pellonpää palkinto 2009: Mika Siltala

-perustelu

MIKA SILTALAN TERVEHDYS

Keskisuomalainen ja HS

 

26. Elokuvaviikon juliste ja ohjelma

2009 Elokuvaviikon ohjelma

 

  

25. elokuvaviikko juliste

25. elokuvaviikon ohjelmisto

"Kaihon kultamaa" - näyttely

Malla Hukkasen kuvia Aki Kaurismäen elokuvista

11.-18.11. 2007  

2007:n elokuvaviikon juliste

24. elokuvaviikko alustava OHJELMISTO

 

"Tähtitaivas - Filmitähtiä suomalaisen elokuvan kultakaudelta" 

KAUPUNGITALON AULASSA 11 - 24.11.2007

 

2006 viikon lyhyt esittely 

2006

2005 

Aikaisemmat viikot  

 

 

 

 

Ajankohtaista

2013 elokuvaviikon juliste

Kohta nämä ovat historiaa

  kelan siirto

ja filmin matka jatkuu

 

filmi

 

konehuone2

keloja

filmit